חדר בריחה קווסטומניה

יום הולדת 12, כן כן, בת מצווש.
אצלנו כל חגיגה, ובמיוחד יום הולדת, נמשכת לפחות שבועיים.
אז כדאי להעצים את האירוע הגדול שיהיה בעוד שבועיים, התחלנו את החגיגות כבר עכשיו.
שאלתי את המרכזית, איך את רוצה להתחיל את החגיגות, וכמו מרכזיים, היא הכינה תוכנית מפורטת של מה שהיא רוצה.
הרשימה כללה, כמובן, חדר בריחה, סיור בתל אביב, אוכל (בעיקר מתוקים למיניהם) וכמה שיותר חברות (אם אפשר לאתגר את אימא אז למה לא!!!).

לפני כחודשיים, הזמנו אותי, ביחד עם קבוצת בולגריות, לחשיפה ראשונה של חדר חושך חדש, במתחם חדרי הבריחה קווסטומניה שבתל אביב.
החדר החושך נקרא - מחבואים אוצרות האינקה - תכף ארחיב את הדיבור עליו.
בנוסף, לחדר החושך, עשינו ביחד את  קווסט חדרי הבריחה הנייד של קווסטומניה - שעליהם אני ממליצה מאוד.
חדרי הקווסט הניידים, הם ממש ממש כמו כל חדר בריחה שאתם מכירים, רק, שבמקום שאתם תגיעו אליו, הוא יוצא אל השטח אליכם. את הקווסט הז ניתן לפרוש כמעט בכל מקום, ויכולים לשחק במקביל עד 50 איש.
שחקנו קבוצה גדולה של בלוגריות, ולכל אחת היה מה לעשות, המשימות היו מאוד מאתגרות, והיה צריך הרבה שיתוף פעולה מצד כל המשתתפות.מיכאל הבעלים של החדר, סיפר לנו קצת על החזון שלו.
יש במרחב 5 חדרי בריחה (לא יכולה לחוות את דעתי, כי לא ניסיתי אותם) (את חדר החושך אני לא מחשיבה כחדר בריחה, הקוספט שם שונה לחלוטין).


נחזור לבת מצווש.
אם מתאתגרים את אימא, אימא חייבת למצוא פיתרון (אחרת איך אני אקבל את הכנפיים וההילה מעל הראש?!)
אירגונים, תיכנונים סידורים, קבעתי למרכזית ולעוד 7 חברות משחק בחדר החושך  - מחבואים אוצרות האינקה (גילוי נאות - קבלתי את החדר תמורת פירסום בבלוג).

הגענו למתחם, מחדרה ברכבת (אם עליתם איתנו באותו יום לרכבת, אז אני מבקשת את סליחתכם בדיעבד, באמת שניסיתי להשתיק אותן). מהרכבת עשינו טיול עד לשרונה מרקט (מרחק 5 דקות מהרכבת, ממש כייף)
עצרנו בכל דוכן מתוק אפשרי במתחם, ו"הצקנו" למוכרות בכל השאלות האפשריות, בחרנו וטעמנו מהכל.ממתחם שרונה מרקט, המשכנו בהליכה לכיוון החדר (כ 10 דקות הליכה, בגלל הרחובות הסגורים של הרכבת הקלה)

אז מהו בעצם חדר חושך?
תחרות בין שתי קבוצות של שחקנים, כשהסיפור המוביל של החדר הוא נפילת איפריית האינקה, בחלל שעוצב כמערת אינקה עתיקה. במערה מבוך אחד גדול, שיש בו מכשולים, המטרה למצוא את אוצרות האינקה.
המשחק מתרחש בחושך, אם אפשרות של אור חלש לילדים (מומלץ).


סימנים ללחץ ופחד התחילו כבר ביום שהודעתי לכל האימהות שאנחנו הולכות לחדר חושך.
טלפונים עם שאלות, זה מפחיד?  זה מסוכן? רואים משהו?מה חושך באמת?
אז לא זה לא מסוכן. בכניסה לחדר, מקבלים קסדה ומשקפיים מיוחדים, כדי למנוע בדיוק את סוג התקלות העלולות להיות כשלא רואים.
מפחיד, כן זה קצת מפחיד. אני עשיתי את החדר בשתי דרגות הקושי שלו, בחושך כמעט מוחלט, במפגש הבלוגריות שהייתי בו. ופעם שנייה ביחד עם הבנות, שהיה אור חלש בחדר (מומלץ מאוד עם ילדים), והחוויה הייתה שונה לחלוטין.
חוות דעתי על החדר:
כחוויה, זאת חוויה שונה ממה שאני חווה ביום יום. פתאום בבת אחת לאבד את החוש הכי מרכזי בחיים, זה מפחיד וקצת לא נעים בהתחלה. החושים האחרים מאוד מתחדדים, וזה מרתק להרגיש את העוצמות של איבוד החוש הזה. צעקנו, צרחנו, צחקנו המון.
חוות דעת של המרכזית בת ה - 12 וחברותיה:
מאוד פחדנו בהתחלה להיכנס לחדר - את זה אמרו כל הבנות. הן דרשו ממני להיכנס איתן לחדר, והייתה אחת שסירבה לזוז ממני - היא בסוף המשחק הכי נהנתה.
שיחת הפתיחה עם מיכאל (בעל החדר), הרגיעה אותנו מאוד, וזה שהוא הדליק לנו אור חלש עזר המון וגרם לחדר להיות נהדר.
נכנסו, הכמה דקות הראשונות היו ממש מפחידות ולא ידענו מה לעשות. מיד אחרי שמתחילים לזוז ולשחק, מבינים מה צריך לעשות, והפחד נעלם.
כמובן (איך אפשר שלא), הן צרחו (המון, חזרנו צרודות הביתה), צעקו (בימים הקרובים דברו רק אל אוזן שמאל שלי, בימין אני לא שומעת כלום) וצחקו המון. צהלות השימחה כל פעם שנמצא אוצר, היו נהדרות.
לשאלה אם הייתן עושות את זה עוד פעם, כולן נענו בצרחה "ככככככןןן

המון תודה רבה לחדר החושך - מחבואים: אוצרות האינקה ולמתחם חדרי הבריחה קווסטומניה על האירוח הנהדר.💛💛💛💛💛
גלית